środa, 28 marca 2012

Ella - EllowyneNie wiem, co mnie podkusiło, nie mam przecież skłonności sadystycznych, do wydłubania oczu Ellowynie. Wybrana do wyższych celów Ellowyna - Baroque n' Dreams poświęciła się dla nauki. Najpierw za pomocą suszarki rozgrzałam jej głowę tak, żeby lekko zeszła z szyi. Potem zmyłam jej makijaż i zaczęłam dłubanie. Wydawało mi się, nie wiem skąd mi to do głowy przyszło, że będzie to lekka i przyjemna praca. Okazało się, że plastik czy też vinyl...jest bardzo twardy i gruby.

W połowie drogi przeżyłam załamanie, wydawało mi się, że głowa jest już stracona i nic jej nie pomoże. W akcie rozpaczy, napisałam do dwóch osób, które się tym profesjonalnie zajmują, z prośbą o pomoc w jej uratowaniu. Tylko jedna osoba się odezwała, ale pomóc mi nie chciała - przynajmniej ja to tak odczywałam - gdyż zamiast podpowiedzi co do narzędzi i sposobu wykrawania zostałam zasypana pytaniami, co zrobiłam i co zamierzam z nią zrobić, a potem w odpowiedzi usłyszałam, że "są osoby, które używają gąbek ściernych". Niestety gąbka ścierna przy tej twardości plastiku, być może pomogłaby mi po 100 latach... Byłam więc skazana na własną intuicję i pomysłowość.

Postanowiłam, że nawet jeśli lalka ma być stracona, to przynajmniej ją skończę, żeby się nauczyć wklejania i makijażu. Efekt widać na zdjęciach.

Klej dobrałam dość niefortunnie i pozostał na rzęsach i w kącikach oczu. Nie jest idealna, ale po wszystkich trudach, jest to moja ulubiona Ellowyne!


I have no idea what tempted me, I have not yet sadistic tendencies, to cut out Ellowyne's eyes. Selected for higher goals Ellowyne - Baroque n 'Dreams has dedicated herself to science. First, using a hairdryer I heated up her head so that it came off from the neck. Then I washed down her makeup and started cutting. It seemed to me, I don't know how it came to mind, that it will be easy and enjoyable job. It turned out that plastic or vinyl ... is very hard and thick.

In the middle of the road, I've had a breakdown, it seemed to me that the head is already lost, and nothing can help. In an act of desperation, I wrote to two people, who are professionally concerned with this, asking for help in her rescue. Only one person answered, but he didn't want to help me - at least I felt so - because instead of tips for cutting tools and how to cut, I was swamped with questions, what I did and what I intended to do with her and then the response was that "there are people that use abrasive sponges. "Unfortunately, this abrasive sponge, because of the hardness of the plastic could possibly help me after 100 years ... So I was convicted on my own intuition and ingenuity.

I decided that even if the doll is to be lost, at least I'll finish it, to learn the how to glue in the eyes and  do the make-up. The effect can be seen in the pictures.

I choose the glue quite unfortunately, and it lasted on the eyelashes and in the corners of the eyes. It is not ideal, but after all the hardships, it is my favorite Ellowyne!8 komentarzy:

 1. Gratuluję udanej wymiany. Ellowynka bardzo zyskała na urodzie. Te malowane oczy nie są zbyt urodziwe. Wogóle mejkapy tonnerowe i ellowynowe pozostawiają wiele do życzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na pierwszy raz to podziwiam...ja strasznie się boję,miałam wielką chęć przerobić Jac ale strach mnie obleciał że zmarnuję...więc na razie czekam może znajdę kogoś kto mi w tym pomoże.A przydał by się nowy make-up jak nic..Pozdrawiam serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje udanego make-up-u. Pięknie wygląda!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała! Gratuluję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest piękna, gratuluję przemiana wyszła znakomicie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa. Uwielbiam ją! Stoi sobie na biureczku i patrzy zielonymi oczami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję odwagi!
  Ella dużo zyskała dzięki nowym oczkom i ślicznemu, bardzo dokładnego makijażowi :D
  Wszystkie tak powinne wyglądać po wyjściu z fabryki :D
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniały efekt - gratuluję :)
  Rzadko "dłubię" w lalkach ale kilka razy użyłam dremelka i dał radę. Trzeba tylko utrafić z końcówką i mieć pewną rękę :) Gąbki ścierne są dobre do kosmetyki a nie zaawansowanej chirurgii ;)

  OdpowiedzUsuń