piątek, 25 października 2013

Lavenda - jesienna panna
Postanowiłam spróbowac swich sił z modelem SBL. To miała być panna, której nigdy nie zmienię. "I love you it's true" bardzo podobała mi się, gdy ją zobaczyłam po raz pierwszy i wtedy świecenie nie przeszkadzało mi tak bardzo, ale z casem nie wytrzymałam. Potrzebowałam jednak podłubać, porzeźbić, pomalować. Czort mnie podkusił...

Ten model do przerobienia to koszmar. Pewnie, gdy już zrobię 10 SBL to się nauczę i nie będzie mi przeszkadzać, ale ta lala dała mi w kość i zmęczyła na tyle, że nie chcę jej już u siebie. Musi iść w świat, mimo, że całkiem ładna wyszła...chyba. Model SBL ma tzw. dome, czyli "czerep" w całości i żeby lalkę rozłożyć do przeróbki na części trzeba odmoczyć tony kleju, co robiłam sumiennie w ciepłej wodzie...i NIC! nawet nie drgnęło :( jedyny efekt to delikatne białe smugi świadczące o nadwyrężeniu materiału:

This is my first SBL customization and I must say it was a nightmare. I never thought there will be so much trouble with it. Probably, after making ten SBLs I will find it easy, but this one was so hard to do, that I want her to go, even if she is pretty, I just don't want her no more. She's got some flaws, because of the tons of glue she had on her I had to use two different methods to open her and she has some marks of the material fatigue:

Stwierdziłam więc, że OLAŁ moczenie i piłuję, znaczy zastosuję drugą dla tego modelu technikę rozkładania na części, rozcinanie głowy. Metoda okazała się skuteczna :D

Tak więc mogłam wreszcie po bardzo długim czasie zająć się standardowymi procedurami: dłubaniem, szlifowaniem, malowaniem, utrwalaniem. Wymieniłam wszystkie 4 pary chipów, jedne nawet sama pomalowałam i te mi sie bardzo podobają ;)

Niestety przy składaniu okazało się, że ten genialny model ma taki feler, o którym często czytałam, że tzw. skalp nie styka się idealnie z łepetynką tej cud panny i zostaje mała szczelinka pomiędzy głową a linią włosów, określany u innych customizerów uroczym słówkiem "GAP" jak stylowa modowa firma ;)

Tak więc moja stylowa modowa panienka lawendowa skończona szuka nowego domku na Etsy :D

There is a common SBL problem, a gap between head and scalp also.

I need her to go and find a nice new home, so she is on Etsy :D5 komentarzy:

 1. Hello from Spain: great job. I like your doll. Nice outfits. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. Cały trud się opłacił-panna jest cudowna :)
  Z każdym customem przekonujesz się jaka jesteś zdolna, podziwiam Twoje umiejętności :)))
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lala, wyszła bardzo ładnie. Ech, ja bym przygarnęła wszystkie Twoje lale-te na sprzedaż i nie tylko......ha.ha:)

  OdpowiedzUsuń